Opieka nad grobami – usługi w Nowogardzie

Po ceremonii pogrzebowej następuje czas, w którego trakcie najbliżsi członkowie rodziny przykładają dużą wagę do stanu nagrobka. Z czasem jednak pojawiają się oni na cmentarzu coraz rzadziej. Gromadzące się liście czy inne zanieczyszczenia mogą spowodować uszkodzenie pomnika. Zabrudzony grób prezentuje się również nieestetycznie i wygląda tak, jakby rodzina zapomniała o zmarłym.

Nie zawsze jednak możliwe jest samodzielne zadbanie o grób bliskiego. Mowa tu m.in. o przypadkach, gdy jego rodzina mieszka daleko lub nie jest zdolna do samodzielnego odwiedzenia cmentarza. Wówczas istnieje opcja wykupienia usługi opieki nad grobami. Nasi specjaliści dbają o to, by nagrobek pozostał czysty. Ustalamy częstotliwość sprzątania bezpośrednio z klientem. Pomagamy m.in. usunąć liście w okresie jesiennym czy nadmiar śniegu zimą. Co więcej, w razie uszkodzenia nagrobka przez nieprzewidziane siły natury informujemy o tym rodzinę zmarłego, by możliwe było rozpoczęcie prac naprawczych lub wymienienie konkretnego elementu.

Oferujemy kompleksowe usługi pogrzebowe, dlatego możemy zająć się zarówno przygotowaniem całej ceremonii, jak i późniejszą dbałością o nagrobek. Zapraszamy do klientów przede wszystkim rodziny zmarłych z okolic Nowogardu. Zapewniamy wsparcie i empatyczne podejście po stracie bliskich. Pomagamy dopełnić niezbędne formalności związane z pogrzebem.

Kontakt

Masz pytania odnośnie jednej z naszych działalności? Napisz lub zadzwoń do nas.

Adres

ul. Cmentarna 1a, 72-200 Nowogard